Spalvos namuose

Spalvos namuose

Interjero dizainas: Dovilės Interjeras / Nuotrauka: Benas Šileika

Sena tiesa – kokios spalvos, toks gyvenimas. Nuo mus supančių spalvų priklauso mūsų nuotaikos, savijauta, energijos pliūpsniai ir net svoris. Juk jau yra seniai įrodyta, kad žmogus mažiau suvalgo iš mėlynos lėkštutės, o raudona skatina apetitą.

Taip pat raudona spalva skatina bendravimą, aktyvumą, tačiau gali sukelti ir tam tikrą nervingumą. Jeigu jūsų kambaryje vyrauja per daug raudonos spalvos, jūs tiesiog negalite tinkamai pailsėti. Tai gali atsiliepti ir jūsų darnai šeimoje, ir jūsų darbui.

Geltona gerina atmintį, didina kūrybiškumą, geltonos spalvos apsuptyje lengviau ir jaukiau bendraujama. Visgi per daug ir per ryški geltona gali ilgainiui pradėti varginti.

Labai daug mūsų gyvenime yra mėlynos spalvos. Dangus, vanduo... Ši spalva padeda kenčiantiems nuo nemigos, nerimo. Tačiau per didelis mėlynų atspalvių kiekis gali sukelti melancholiją. Jos nereiktų savo aplinkoje naudoti į depresiją linkusiems žmonėms.

Geriausiai žmonės vis dėlto jaučiasi taip vadinamų žemės spalvų apsuptyje – ruda, smėlio, pilka, žalia ir kitos ramios natūralios spalvos.

Žalia įneša į gyvenimą harmonijos, pusiausvyros, emocinės ramybės, ji simbolizuoja ir materialinę gerovę. Juk taip gera ir jauku pabūti žaliuojančiame miške ar pievoje. Pasikrauni ramybės ir pasitikėjimo.

Ruda suteikia stabilumo ir saugumo jausmą, lengviau gali susikaupti, siekdamas numatyto tikslo, skatina nepriklausyti nuo svetimos nuomonės. Rami ruda ar smėlio spalva niekada neerzina ir jautiesi tarsi globojamas žemės motinos.

Juoda. Taip pat žemės spalva. Tačiau šios spalvos tikrai norėtųsi namuose kuo mažiau. Juoda spalva slegia ir neramina. Žinoma, juodos odos baldai visai puiku. Bet pagyvinkime juos kažkokiomis spalvingomis detalėmis. Puikiai tiktų dekoratyvinės ryškios pagalvėlės.

Balta. Sakysit, nepraktiška. Nesutinku. Šiuo metu yra pakankamai gerų baldų valymo priemonių tiek įvairiems audiniams, tiek odai. Balta spalva didina erdvę, įneša švaros ir gaivos pojūtį. Prie jos taip pat galima keisti nedidelius akcentus iš kitų jums patinkančių spalvų.

Taigi, kokios spalvos vyrauja tavo interjere, kaip tu jautiesi savo namuose, kur tau norėtųsi būti, kur norisi grįžti ar pasislėpti, kai tau sunku. Kur reikia atsigauti, pasikrauti jėgų, atgauti ramybę ir pusiausvyrą.

Labai svarbu, kai kuri savo namus ir aplinką, pasirinkti tas spalvas, kurios tavęs ar tavo artimųjų neerzintų, o kurtų šeimoje darną ir gerovę.

Kiekvienais metais iškyla viena ar kita populiari spalva – metų spalva. Šiais, 2020 metais, tokia spalva yra paskelbta klasikinė mėlyna. Vis dar išlieka populiarios tamsiai žalios spalvos, garstyčių, rožinė.

Tai nereiškia, kad jūs turit iškart keisti savo baldus, kilimus, sienų spalvą. Jeigu jūs gerai jaučiatės savo dabartinėje svetainėje, kur galbūt vyrauja smėlio ar pilka spalva, neskubėkit jos keisti. Galbūt užteks tik kelių madingų akcentų – pagalvėlių, kelių vazelių ar kitų smulkių detalių, kurios puikiai derės prie dabartinių jūsų baldų. Kitąmet gali – ir bus – madinga kita spalva. Galbūt raudona? Galbūt oranžinė?

Vis dėlto karts nuo karto mes atnaujiname savo interjerą ir baldus. Skonis spalvai taip pat keičiasi su metais. Galbūt šiandien tau visiškai nepatinka ruda spalva, o norisi kokios nors raudonos ar rožinės. Bet po kelių metų tau jau įgriso raudona, tave erzina tokios ryškios spalvos ir tau reikia ramybės, poilsio namuose. Keičiasi gyvenimas, keičiasi spalvos.

Kai subręsta noras tokiems pokyčiams, labai svarbu apgalvoti – o kokia spalva mane privers jaustis laimingu, neerzins, nevers depresuoti?

Štai man labai patiko ta oranžinė didelė sofa su kampu. Noriu noriu noriu.

Atsisėsk ir įsivaizduok – štai grįžtu pavargęs po darbo ar iš sunkios kelionės. Noriu pailsėti. O prieš akis ta erzinanti ryški oranžinė. Ar ji man padės pailsėti, ar dar labiau nuvargins?

Paprastai niekada nenuvilia tos ramios žemės spalvos.

Šviesiai ruda spalva kuria jaukius namus. Tačiau be ryškesnių kitų spalvų akcentų toks kambarys atrodys kiek nuobodokai. Štai prie šitos spalvos labai tiktų šių metų madingoji – klasikinė mėlyna. Galbūt užteks tik poros dekoratyvinių mėlynų pagalvėlių ir dailios mėlynos vazelės. Ir štai – jaukus ir kartu madingas interjeras.

Vis dar madingos žalios spalvos. Nors ne, žalia spalva visada mėgstama lietuvių aplinkoje. Ji visada daugiau ar mažiau madinga. Be to kambarys, nudažytas šviesiai žalia spalva, atrodo erdvesnis. O miegamasis, kuriame vyrauja žalia spalva nuteikia ramiam miegui. Jei nusibodo tradicinė tamsiai žalia, dabar gana populiari taip vadinama mėtų spalva – švelniai žalia su pilku atspalviu.

Mėlyna vienodai gerai tinka tiek darbo, tiek poilsio aplinkai kurti, tačiau vertėtų ją papildyti šiltų spalvų akcentais, kad interjeras neatrodytų pernelyg šaltas. Per daug ir per tamsi mėlyna spalva taip pat gali slėgti ir greit nusibosti.

Pilka spalva. Ji nėra tokia populiari lietuvių tarpe, tačiau labai mėgstama skandinavų interjeruose. Galbūt mums ji atrodo kiek per niūri, kažkuo panaši į juodą ar tamsiai mėlyną. Tačiau ši spalva puikiai tinka ir biure, ir namuose. Juk yra tiek daug pilkos atspalvių. Jei pasirinksi šviesią, tai ir kambarys atrodys erdvus, šviesus. Be to pilka spalva puikiai „sugeria“ ryškias spalvas, t.y. papildę savo pilką interjerą ryškių spalvų detalėmis galite susikurti labai individualų ir įdomų namų stilių. Gali kasmet keisti tas smulkias detales ir kasmet atrodyt kitaip, madingai.

Dar norėčiau paminėti kelias ne tokias dažnas spalvas, tačiau jos taip pat gali sukurti jums įdomią ir jaukią aplinką.

Garstyčių spalva. Tokia nekasdieniška, įdomi spalva. Ji neerzina taip, kaip geltona, bet ir nėra tokia nuobodi, kaip ruda. Žinoma, jos taip pat neturėtų būti per daug. Minkšti baldai iš tokios spalvos puikiai atrodys tiek pilkame, tiek smėlio spalvos interjere. Prie šios spalvos puikiai tinka tiek ramios žemės, tiek ryškesnės spalvos.

Rožinė. Žinoma, pasakysite, kad tai nėra jau tokia reta spalva namuose. Juk taip mėgstam šia spalva dekoruoti vaikų kambarius. Bet ji puikiai tinka ir mūsų miegamajam, ir svetainei. Tik vėlgi – ji neturėtų būti tiek ryški, kad ilgainiui imtų jus varginti. Ypač puikai ši spalva atrodo ant veliūro audinių, sukurdama švelnumo ir jaukumo efektą. Ji vis dar išlieka viena madingiausių spalvų gamoje.

Jau minėta mėtų spalva. Ji taip pat užkariauja vis daugiau mūsų dėmesio ir erdvės. Ji sukuria lengvumo ir gaivumo pojūtį. Ji ne tokia įprasta kaip žalia, tačiau vis dėlto yra jos „giminaitė“.

Terakota arba plytų raudona. Ji ne tokia ryški ir erzinanti kaip raudona. Ji arčiau žemės ir ramybės. Ji puikiai dera su kitomis spalvomis. Tiek pilka, tiek ruda ar smėlio. Ši spalva jau kelerius metus „ nenulipa“ nuo madingiausių spalvų pjedestalo. Jeigu jūs galvojate, kad galbūt jums interjere norėtųsi oranžinės arba raudonos spalvos, prisiminkite šią spalvą. Jinai jums ilgiau „tarnaus“, t.y. netaip greit pabos ar pradės erzinti.

Žinoma, gyvenime kur kas daugiau spalvų. Begalė. Kai kurie mūsų pastebi jų daugiau, kiti – mažiau. Bet svarbiausia yra tai, kad tos spalvos mus džiugintų, padėtų mums gyventi, jaustis patogiai ir jaukiai.

Todėl kai renkatės sofą į savo namus, pirmiausiai juk žiūrite į spalvą, ar ne? Ir tik paskui atsisėdate ant jos ir bandote – ar ji pakankamai jums minkšta ir patogi.

Panašūs straipsniai

Baldų kolekcijos - PAGAL UŽSAKYMĄ
Čia rasite visas minkštų badų kolekcijas vienoje vietoje. Išsirinkite neišėję iš namų.
2020m. audinių kolekcijos
Naujos baldų kolekcijos su kuriomis galite užsakyti visas pagal užsakymą gaminamas baldų kolekcijas.
Kaip atnaujinti seną sofą?
Arba geri patarimai kaip prižiūrėti minkštus baldus