Kaip atnaujinti seną sofą?

Kaip atnaujinti seną sofą?

Nusipirkti naują sofą dažnam būna tikras galvos skausmas. Ar tiks spalva prie interjero? Ar bus tokia pat minkšta ir patogi kaip senoji? Ar bus tvirtas ir neteplus audinys? O galbūt tiks dar senoji sofa, jeigu ją gerai išvalyt ir atnaujint? Ji tokia patogi ir miela, taip smagu susiraityt joje vakare prie televizoriaus su puodeliu arbatos. Taigi, kaip valyti minkštus baldus, kad kuo ilgiau tarnautų ir mus džiugintų? Štai jums keli patarimai.

Kaip skalbti užvalkalus, kuriuos galima nuimti

Visų pirma, nusipirkę naują sofą ar fotelį, perskaitykite gamintojo baldų priežiūros instrukciją. Jeigu jos nėra, svarbu atminti pagrindinį dalyką – ne visus baldų užvalkalus galima skalbti ar valyti stipriomis cheminėmis priemonėmis. Jeigu sofos užvalkalai yra nuimami, paprastai į juos yra įsiūtos etiketės su priežiūros ženklais, kuriuose nurodoma, ar galima ir kaip galima tuos užvalkalus valyti/skalbti. Tai ypač svarbu, jeigu audinys yra natūralaus pluošto (medvilnė, vilna ar linas), nes paprastai tokie audiniai yra linkę susitraukti. Todėl netinkamai juos išskalbę, galite atgal ant sofos ir nebeužtempti. Jeigu vis dėlto užvalkalus galima skalbti, tai naudokite patį švelniausią skalbimo rėžimą, nedžiovinkite skalbimo mašinos būgne ir negręžkite. Taip sumažinsite susitraukimo galimybę. Be to stenkitės dar LENGVAI drėgnus užvalkalus uždėti ant sofos. Lengvai drėgnus todėl, kad pernelyg drėgnas audinys gali sušlapinti baldo poroloną, kas gali pakeisti jo fizines savybes ir atsiliepti jo kokybei. Beje, prieš skalbiant užvalkalus, svarbu juos gerai IŠSIURBTI.

Siurbimas dulkių siurbliu

Minkštų baldų siurbimas vis dėlto yra bene geriausia baldo priežiūra, nes tokiu būdu pašalinami visi susikaupę nešvarumai, augintinių plaukai, trupiniai. Naudokite specialų siurblio antgalį, kurio pagalba galite pasiekti visas dulkes, esančias sofos tarpeliuose. Svarbu išsiurbti visa baldą prieš tai, kai pradėsite jį skalbti ar kitaip kaip valyti drėgnuoju būdu, kadangi susikaupę nešvarumai gali jį dar labiau ištepti. Bene svarbiausia minkštų baldų valymo taisyklė – pradėti valymą nuo saugiausio metodo, silpniausios chemijos, kad nesugadintumėte baldo taip, kad tektų tiesiog juos pakeisti naujais.

Lengvas valymas

Vienas iš paprastų ir saugių metodų – vaikiškos drėgnos servetėlės. Jų sudėtyje pakankamai silpna muilo koncentracija, jos nėra per daug drėgnos, todėl tikrai nepažeisite baldų bei nepaliksite negražių vandens dėmių. Be to, naudojant tokį valymo būdą, nesukelsite alerginių reakcijų, jeigu tai yra aktualu jūsų šeimoje. Taip pat svarbu valymo būdą, netgi jei jis yra pakankamai švelnus, pirma išbandyti toje vietoje, kur nebūtų matoma. Tai gali būti sofos nugaros kampelis ar dekoratyvinė pagalvėlė, jei tokia yra. Jei valymas netiks, toje vietoje atsiradęs audinio pažeidimas bus mažiausiai matomas ir sofai bus padaryta minimali žala. Su baldais elkitės švelniai, netrinkite su jėga. Jei dėmė pakankamai sena, toks intensyvus valymas ne tik kad nepadės, bet gali pridaryti daugiau bėdų – pažeisite audinį. Geriausiai leisti valikliui kiek įsigerti į audinį ir po to nuvalyti lengvais judesiais su švaria, geriausiai balta šluoste. Nenaudokite spalvotų šluosčių, nes jos tik dar labiau gali išpurvinti gobeleną. Taip pat nenaudokite šiurkščių audinių ar šepečio. Valyti reikia sukamaisiais judesiais nuo dėmės krašto link vidurio. Tokiu būdu nebus galimybės išdidinti dėmę.

Valymas su skysčiais

Naudodami skystas valymo priemones, neperdozuokit jų kiekio. Daugelis mano, kad kuo daugiau skysčio užpils, tuo geriau dėmė bus išvalyta. Taip manyti klaidinga. Jūsų valomoje vietoje audinys neturėtų būti tiek šlapias, kad skystis susigertų į poroloną ar kitas po audiniu esančias medžiagas. Pernelyg didelis drėgmės kiekis gali tiek pakeisti paties audinio fizines savybes, tiek porolono bei kitų medžiagų kokybines charakteristikas. Panaudoję kiek per daug valymo skysčio, pasistenkite kuo greičiau audinį nusausinti švaria balta šluoste, lengvai ją paspaudžiant, bet jokiu būdu netrinant, nešveičiant. Viena iš naminių, lengvai pasigaminamų valymo priemonių – šilto vandens ir ūkiško muilo arba labai silpnos koncentracijos šilto vandens ir įprasto indų ploviklio (vos pora lašelių) mišinys. Valymui tinka glotnios, minkštos šluostės, kurios tik nedaug sudrėkintos pasiruoštoje valymo priemonėje. Tai ypač svarbu, valant tuos užvalkalus, kurių nėra galimybės nuimti. Nuo per didelio skysčio kiekio atsiradusios „vandens dėmės“ bus labai sunkiai panaikinamos. Valymo priemonių naudokit nedaug ir tik toje vietoje, kur yra dėmė.

Tam tikrų specifinių audinių valymas ir priežiūra – zomšos, veliūro, audinių su mikropluoštu.

Užvalkalai iš šių audinių gerai valomi, naudojant šilto vandens ir ūkiško muilo silpną tirpalą. Valymo būdas, naudojamos šluostės – visai taip pat, kaip ir aukščiau minėtiems audiniams. T.y. ne per daug drėgmės, švelniais ir lengvais judesiais, neišeinat už dėmės ribų, nenaudojant jėgos ir šiurkščių šluosčių, šepečių. Jeigu pavalę veliūrą, pastebite, kad jo plaukeliai nulinko, juos atgal atstatyti galite naudojant nekarštus garus. T.y. įjungę lygintuvo garų režimą, iš tam tikro nuotolio (pradžioje – pakankamai didelio) palaikykite ties paveikta audinio vieta. Tokiu būdu plaukelius galima „pastatyti“, jeigu išpakavę naują sofą, randate tam tikrus „randus“, likusius nuo pakuotės diržų.

Natūralios odos valymas

Apmušalus iš natūralios odos geriausiai valyti tam skirtomis specialiomis priemonėmis, kurių galima įsigyti tiek specialiose parduotuvėse, tiek didžiuosiuose prekybos tinkluose. Svarbu tik laikytis nurodytų instrukcijų, esančių valymo priemonės pakuotėje. Taip pat rekomenduojama odinius baldus valyti iškart po to, kai kas nors buvo ant jų išpilta ar kaip kitaip atsirado dėmė. Kadangi oda yra natūralus produktas, nešvarumai per ilgesnį laiką pateks į jos poras ir vėliau gali kilti sunkumų juos iš ten pašalinti. Todėl rekomenduojama sausa ar lengvai sudrėkinta vandenyje švaria šluoste kuo greičiau nuvalyti išpiltą skystį.

Jei namuose turite augintinį

Dažniausiai jis mėgsta susiraityti šalia jūsų ant sofos. Paprastai namuose bėgiojantys augintiniai yra plaukuoti ir palieka plaukų ir ant jūsų baldų. Vienas iš paprastų būdų, kaip nuvalyti augintinių plaukus nuo jūsų sofos – perbraukite per ją gumine pirštine. Tokia pirštinė, liesdamasi su minkštu audiniu, sukuria statinį lauką ir pašalina susikaupusius plaukus.

Dar keli liaudiški patarimai kaip išvalyti kai kurias dėmes ant baldų Kavos dėmės.

Dažniausiai pasitaikančios. Nes mes juk mėgstam išgerti kavos su šeima ar draugais savo jaukioje svetainėje. Geriausiai jums padės tokia naminė priemonė. Sumaišykite vandens ir acto tirpalą su keliais lašeliais indų ploviklio. Užpurkškite ant dėmės. Dėmesio – ne per daug. Prisiminkite taisyklę, kad valymo priemonių neturi būti „per šlapia“.

Raudono vyno dėmės

Raudonojo vyno dėmės taip pat – labai dažnos. Pabarstykite dėmę druska. Po to apipurkškite vandenilio peroksidu ar citrinų sultimis. Dėmę nuvalykite drėgna šluoste.

Riebalų dėmės

Užbarstykite dėmę druska ir palikite kuriam laikui, kad įsigertų. Po to sudrėkinkite ją vandeniu ir muilu. Atsargiai nušluostykite.

Bendram dėmių šalinimui

Pasigaminkite sodos ir acto tirpalą ir užpurkškite ant dėmės. Palikite 15 minučių, kad šiek tiek įsigertų. Dėmę nušluostykite drėgna vaikiška servetėle. Ir pabaigai... Jeigu jums vis dėlto nepavyko dėmių pašalinti savo jėgomis ir naminėmis priemonėmis, kreipkitės į profesionalus. Yra pakankamai daug gerų profesionalių valymo įstaigų, turinčių reikalingų priemonių bei žinių.

Panašūs straipsniai

Naujos baldų kolekcijos - PAGAL UŽSAKYMĄ
Naujos baldų Kolekcijos sukurtos bendradarbiaujant su Skandinavijos dizaineriais! Jau priimame...
Sofų - lovų miegamieji mechanizmai (+VIDEO)
Pristatome miegamųjų mehcanizmų VIDEO medžiagą.
Baldų kolekcijos - PAGAL UŽSAKYMĄ
Čia rasite visas minkštų badų kolekcijas vienoje vietoje. Išsirinkite neišėję iš namų.